foto2

Ustalanie sobie celów na przyszłość motywuje i prowadzi do sukcesu. Podczas kiedy wizja opisuje gdzie dentysta/klinika chce być w ciagu najbliższych 3 lat, ustalanie sobie celów to jak mapa samochodowa z zaznaczoną drogą do destynacji (wizji).
Bez celów, wizja to tylko pomysł. Dentysta/ właściciel kliniki powinien zadać sobie pytanie: Gdzie chcesz być? Czy chcesz osiągnąć sukces? Kto mi pomoże to osiągnąć? Różni specjaliści mogą pomóc w osiągnięciu celów kliniki i w życiu dentysty. Bez ustaleniu sobie celów nie osiągniemy sukcesu.

Oto przykładowe cele kliniki stomatologicznej:

  • Stałe zwiększanie produkcji (przynajmniej 10-15% rocznie)
  • Stały wzrost dochodów (inwestowanie w marketing może być na poziomie 3-5% rocznego dochodu)
  • Stałe generowanie większej ilości pacjentów drogą rekomendowania (nowi pacjenci są nieodzownym elementem każdej kliniki; potrzeba stałego systemu wynagradzania rekomendacji rodzinie i znajomym i inne taktyki prowadzące do większej ilości pacjentów bez potrzeby wydawania dużych nakładów finansowych na zewnętrzny marketing)
  • Utrzymywanie niskiego poziomu stresu u dentystów i reszty ekipy (stres zazwyczaj przychodzi z niedoskonałych i nieefektywnych systemów, nie pochodzi on zazwyczaj od pracowników, wiń istniejące systemy. Sukces nie będzie osiągnięty praca po 12-16 godzin dziennie, nie na dłuższa metę)
  • Dążenie do uczucia satysfakcji i zdrowej atmosfery w pracy (nie powinniśmy pracować tylko dla pieniędzy i jako pracodawca nie powinieneś oczekiwać od swoich pracowników, że będą dla Ciebie zarabiali pieniądze. Wszyscy powinni czuć głębszy sens w przychodzeniu do pracy i ten sens pracownikom powinien dać pracodawca)
  • Zakończ karierę w zaplanowanym czasie i dobrą emeryturą (posiadaj długoterminowy plan emerytalny i pracuj powoli, aby go osiągnąć i nie musieć opóźnić swojej emerytury z powodu braku oszczędności.

Sukcesu tak się poprostu nie osiąga. Dentyści muszą być w dzisiejszych czasach bardziej businessmanami i dążyć do dokładnie określonych celów. Nie zapewni to sukcesu, ale napewno będzie to dobry początek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s